در هنگام خرید دانه قهوه چه نکاتی مهم است؟

خرید دانه قهوه

یکی از سوالاتی که معمولا بسیار برای قهوه‌خورها پیش می‌آید این است که در هنگام خرید دانه کامل قهوه به چه چیزهایی باید دقت کنند و چگونه دانه قهوه خوب که باب میل خود باشد را خریداری کنند.

هر کسی ذائقه خود را دارد و ممکن است طعمی که برای شما مناسب است، باب میل فرد دیگری نباشد. طعم قهوه، میزان تندی و ملس بودن قهوه از عواملی است که از فردی به فرد دیگر فرق می‌کند.

در این آموزش ما عواملی را بیان می‌کنیم که به کمک آن‌ها می‌توانید دفعه بعدی که برای خرید دانه قهوه رفتید، طعم مورد پسند خود را انتخاب کنید.

در ضمن این آموزش برای خرید دانه قهوه بسته‌بندی شده مناسب می‌باشد و برای قهوه‌های باز نیست. البته شما می‌توانید همین اطلاعات را از فروشنده بپرسید و با فرض درست بودن خرید کنید.

مشخصات روی بسته‌بندی قهوه را خوب مطالعه کنید، بسته‌بندی‌های قهوه معمولا با طراحی‌ها و اطلاعات مختلفی بروی خود روانه بازار می‌شوند ولی این مشخصات بین تمام بسته‌بندی‌ها مشترک است.

  • قهوه کامل: اول از همه اگر به عنوان دقت کنید متوجه می‌شوید که منظور ما از دانه کامل قهوه،‌ قهوه‌ای است که از قبل آسیاب نشده است و زحمت آسیاب کردن را خود شما می‌بایست بکشید. قهوه‌ای که از قبل آسیاب شده باشد، عطر و طعم خود را به سرعت از دست می‌دهد. توصیه ما برای دم کردن یک قهوه خوب این است که قهوه را قبل از دم کردن، خود آسیاب کنید و تازه تازه مصرف کنید.
  • تاریخ برشته شدن یا تولید (roast date):‌ موقع خرید به دنبال تاریخ برشته کردن قهوه یا تولید بروی بسته‌بندی باشید. همیشه دانه‌ی قهوه‌ای را بخرید که تاریخ آن قدیمی نباشد، زیرا این نشانه مانده بودن قهوه است. اگر موقع خرید مسئول فروش به شما گفت که تاریخ برشته کردن یا تولید مهم نیست، بدانید که وی تنها می‌‌خواهد قهوه خود را به شما بفروشد و تاریخ برشته کردن و تولید یکی از مهم‌ترین عوامل در درست کردن یک قهوه خوب است.
  • قهوه به کجا تعلق دارد: اینکه قهوه شما به کجا تعلق دارد فقط محدود به کشوری که قهوه در آن‌جا رشد کرده نمی‌شود و شامل جایی که دانه برشته شده نیز می‌شود. پس جایی که قهوه رشد کرده و جایی که برشته شده را مد‌نظر قرار دهید. داانه قهوه خوب دانه‌ای است که این اطلاعات را داشته باشد و از خرید بسته‌بندی که فاقد این اطلاعات باشد خودداری کنید زیرا احتمالا جایی که برشته شده یا رشد کرده، جای شناخته شده‌ای نیست.

ذائقه خود را بشناسید

حال نوبت به قسمت سخت ماجرا می‌رسد. جایی که باید شما ذائقه خود را بشناسید. احتمالا ممکن است که حدس‌هایی در مورد آن بزنید، مثلا اینکه قهوه ملایم دوست دارید یا تند. مزه قهوه به عوامل زیادی بستگی دارد که ما در ادامه سعی می‌کنیم شما را در شناخت ذائقه خود راهنمایی کنیم.

  • هدف خود را معین کنید: اول هدف خود را از جستجو مشخص کنید. به دنبال چه چیزی هستید؟ شاید به دنبال طعمی تند و قوی هستید و یا طعم ملایمی می‌خواهید که با آن روز خود را شروع کنید. هدف شما هر آن‌چه که هست قبل از جستجو آن را معین کنید.
  • ملایم یا تند:‌ قهوه‌ها با میزان برشتگی مختلفی روانه بازار می‌شوند. از قهوه‌‌ی دانه سبزی که فقط کمی برشته شده و هنوز کرک (ترک) اول را نگذرانده تا قهوه‌ای که رنگ آن کاملا تیره و تند شده و ترک دوم را نیز در برشته شدن گذرانده است. معمولا میزان برشته شدن بروی بسته‌بندی نوشته می‌شود و می‌توانید از فروشنده نیز اطلاعات تکمیلی در مورد طعم قهوه را پرسید.
  • طعم‌های مختلف را امتحان کنید:‌ یکی از راه‌هایی که به شما کمک می‌کند تا طعم مورد پسند خود را پیدا کنید امتحان کردن طعم‌های مختلف و دانه کامل قهوه مختلف است. پیشنهاد ما این است که قهوه را در مقادیر کم خریداری کنید مثلا ۲۵۰ گرم تا بتوانید در فواصل زمانی کوتاه طعم‌های مختلف را امتحان کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا در مسیر شناخت خود از قهوه هر دفعه با طعم‌‌های مختلف آشنا شوید و همین کشف کردن‌ها است که شیوه زندگی قهوه دوستان را شکل می‌دهد.

از اینکه در مورد طعم قهوه مطلوب خود سوال کنید یا با دیگران در موردش صحبت کنید اصلا خجالت نکشید. ما در مدرسه قهوه سرومر قصد داریم تا فرهنگ قهوه خوب خوردن و سبک زندگی قهوه‌‌‌ خوردن را ترویج کنیم و قسمتی از فرهنگ آن، صحبت کردن در مورد قهوه و طعم‌های مختلف است. مطمئمن باشید که یک عشق قهوه دیگر نیز از اینکه در مورد طعم قهوه با شما صحبت کند لذت می‌برد.

روش‌های دم کردن قهوه